u nás máte záručny aj pozáručný servis rekuperačných jednotiek

Sme certifikovná firma pre návrh a montáž značky Komfovent. V prípade, ak si chcete inteligentné vetranie nainštalovať svojpomocne, kompletný materiál vrátane rekuperačnej jednotky Vám dodáme. Správna inštalácia zabezpečí dlhý a bezúdržbový chod rekuperácie.  A preto Vám radi poskytneme všetky potrebné informácie pre správnu montáž.

Návrh

V prípade záujmu návrhu Inteligentného vetrania nás neváhajte kontaktovať. Na základe Vami zaslaného projektu Vám vypracujeme návrh realizácie a nezáväznú cenovú ponuku.

Realizácia

Realizácia pozostáva z dvoch etáp. Prvá etapa je príprava a namontovanie rozvodov vzduchotechnických prvkov. Druhá je inštalácia rekuperačnej jednotky a uvedenie do prevádzky.

Spustenie do prevádzky

Po naprogramovaní a spustení do prevádzky Vám už nič nebráni tomu aby ste si vychutnali pohodlie domova a neustály prísun čerstvého vzduchu.

Rekuperačné jednotky

Komfovent -Domekt S ponúkajú všetky typy rekuperačných jednotiek.

Rekuperačná jednotka je tvorená ventilátormi na prívod a odvod vzduchu, filtrami vzduchu zabezpečujúcimi zdravú vnútornú klímu, výmenníkom tepla, automatickou reguláciou riadenia rekuperačnej jednotky, no a v prípade potreby aj prídavným výhrevným telesom. Nuž a zo všetkých spomenutých komponentov nás bude najviac zaujímať výmenník tepla alebo ak chcete rekuperátor, ktorý môžeme bez preháňania nazvať srdcom celého systému.

Výhody centrálneho vetrania
• centrálna rekuperačná jednotka vetrá dom ako celok, rozvody vzduchu sa môžu inštalovať do každej miestnosti domu
• ideálny systém pre novostavby
• vhodný pre pasívne i nízkoenergetické budovy
• mimoriadne tichý chod
• účinnosť až do 95%
• protiprúdový alebo entalpický výmenník
• rozšírené možnosti riadenia, riadenie na diaľku
• možnosť pripojenia k dohrevu i chladenia

Rotačný výmenník

Nezamŕzajú, nepotrebujú pri nízkych teplotách výhrevné teleso. Nepotrebujú odvod kondenzu. Ich účinnosť je cca 90%.  

Protiprúdový- doskový

Ich účinnosť je až 95%, pri mrazoch a mínusových teplotách potrebujú výhrevné teleso na ohrev privádzaného vzduchu. Pokiaľ niesú vybavené entalpickým výmenníkom nevedia preniesť vlhkosť vzduchu.

  • 0,19€ cca denné naklady

    Rotačný výmenník tepla

    • Rotačný rekuperátor si dokáže veľmi dobre poradiť s náročnejšími mínusovými klimatickými podmienkami.  Dôvod je jednoduchý. Pretože rotuje v pomalších intervaloch okolo svojej osi,  pričom akumulačná plocha rekuperátora hliníková fólia s vysokou tepelnou vodivosťou najprv prijme teplo z odvádzaného vzduchu, pootočí sa odovzdá ho čerstvému privádzanému vzduchu. Výhodou rotačného rekuperátora je, že vďaka otáčaniu sa, nikdy nezamŕza a navyše do interiéru vracia nielen teplo ale aj časť vzdušnej vlhkosti. Nepotrebuje odvod kondenzátu. S rotačným výmenníkom tepla môžete očakávať cca 90% účinnosť.
  • 0,32€ cca denné naklady

    Doskové - protiprúdové výmenníky tepla

    • V posledných rokoch prešli viacerými úpravami. Účinnosť bola 50-60%, ale postupom času sa dostali na súčasných 90 až 95%.  Pôvodné rekuperátory mali štvorcový tvar, ktorý je dnes nahradený šesťuholníkovým a krížový prietok vzduchu sa zmenil na protiprúdový. Rekuperačné jednotky s doskovými protiprúdovými výmenníkmi tepla sú naďalej vhodné predovšetkým do regiónov s miernejším klimatickým podnebím bez silných mrazov. Nedochádza k vzájomnému zmiešaniu privádzaného a odvádzaného vzduchu, no kondenzácii vlhkosti sa zabrániť nedá a preto tieto výmenníky vyžadujú odtok kondenzátu. Kondenzát sám o sebe nie je problémom, no pri takýchto rekuperačných jednotkách je veľmi dôležité dbať na to, aby kondenzát nezamrzol. Pri zamrznutí kondenzátu dochádza minimálne k zablokovaniu rekuperačnej jednotky. Kvôli zamŕzaniu majú prídavné vykurovacie teleso.  S entalpickým výmenníkom dokážu preniesť až 65% vlhkosti v privádzanom vzduchu.